Ajda državna prvakinja v slalomu

V Tacnu, v kanalu MHE Brod, so 1. oktobra organizirali državno prvenstvo v slalomu, saj organizacija na kajakaškem poligonu zaradi visoke in deroče Save ni bila mogoča. Tudi tokrat so z uspehi razveseljevali naši atleti. Ajda Novak je državna prvakinja v kajak slalomu za leto 2022, nekoliko obolela Eva Terčelj je osvojila bron. Kajakaš Blaž Anžlovar je bil 21.

V konkurenci do 23 let je bil kajakaš Ulan Valant 9., Marko Petek pa zaradi bolezni ni nastopil.

Mladinec Gašper Vinkovič je bil v kajaku deveti, Anže Robinc je bil 18., Igor Suvorov je osvojil 21. mesto.

Mlajša mladinka Sara Globokar je v kajaku osvojila srebro. Mlajši mladinec Gašper Krivic se je uvrstil na 7. mesto. Mlajši mladinec Aljaž Marko Golob je v kanuju osvojil 7. mesto.

Kajakašice in kajakaši so dobro nastopili tudi v moštvenih preizkušnjah. Članska ekipa v postavi Eva Terčelj, Ajda Novak in Sara Globokar je osvojila drugo mesto. Mladinci kajakaši Gašper Vinkovič, Gašper Krivic in Anže Robič so bili tretji. Članska posadka kajakašev Ulan Valant, Blaž Anžlovar in Gašper Vinkovič so bili četrti.