ECA cup Solkan: srebro za Ajdo Novak

25. in 26. junija so 14- do 23-letni kajakaši in kanuisti začeli s tekmami za mladinski pokal Evropske kajakaške zveze, imenovan ECA Junior Cup. Na prvi od enajstih tekem se je v Solkanu zbralo 371 posadk iz 23 držav, med njimi tudi dvanajsterica iz Kajak kanu kluba Ljubljana. Na dveh tekmah je brzice Soče najbolje ukrotila Ajda Novak, skupno druga med kajakašicami do 23 let.

V soboto so se v finale uvrstili kajakaši Marko Petek (7.) in Ulan Valant (15.) v U16, Matej Jereb kot 17. do 18 let in Domen Tominec z najhitrejšim časom med ljubljanskimi kajakaši, kar je zadostovalo za 7. mesto v kategoriji do 23 let.

Jana Hočevar se je uvrstila na 14. mesto med finalistkami v kajaku do 18 let, Ajda Novak na 2. mesto in Teja Vrbnjak Erbežnik na 8. mesto v kajaku do 23 let.

Nedelja je na novi tekmi v finale popeljala 14-letnika Jana Gerčerja (26.), Ulana Valanta (13.), Marka Petka (24.). Blaž Anžlovar je v finalni vožnji zasedel 15., Matej Jereb pa 19. mesto v kategoriji do 18 let.

Kajakašica Helena Domajnko je bila v finalni vožnji do 14 let na 15. mestu, Ajda Novak pa tretja.

14-letni kanuist Nik Gerčer je v finalni vožnji priveslal na 7. mesto, v finale kanuja pa se je uvrstila še Jana Hočevar in zasedla 8. mesto.

Mladinski pokal se nadaljuje v avstrijskem Flattachu, v ledenem kanalu Augsburga, Krakowu, Bratislavi in se zaključi v začetku avgusta v Českih Budjevicah.