ECA pokal pa mlade Augsburg 2016

2. in 3. julija so v Augsburgu pripravili četrto in peto tekmo za evropski mladinski pokal v kajak slalomu na divji vodi. Nastopilo je več kot 400 čolnov iz 25 držav. Znamenita olimpijska proga Ledeni kanal je v soboto prinesla pet finalistov v kajaku in enega kanuju.

Matej, Blaž, Ulan, Haris in Marko, v ospredju pa dvojčka Nik in Jan ter Jana in Helena ob Eiskanalu

Nik Gerčer, 14-letni kanuist je dosegel rezultat dneva, 6. mesto v kategoriji do 14 let. Prav toliko stara Helena Domajnko je v kajaku priveslala na 10. mesto. Jana Hočevar je v finalni vožnji priveslala na 15. mesto med kajakašicami do 18 let. V finalu so veslali še Marko Petek (20. v kajaku do 16 let) in Blaž Anžlovar s 16. mestom ter Matej Jereb z 20. mestom v kajaku do 18 let.

Tudi nedeljska tekma je razveselila trenerja Mateja Trampuža s petimi uvrstitvami v finale: kanuist Nik Gerčer je končal na 8. mestu, prvič se je v finale uvrstil Haris Vranić in v kajaku do 14 let zasedel 13. mesto. Marko Petek je bil 14. in Ulan Valant 28.  v kategoriji do 16 let. Matej Jereb je finalni nastop zaključil na 17. mestu.

Mladinci Blaž Anžlovar, Matej Jereb in Jana Hočevar pa že začenjajo priprave na evropsko prvenstvo v klasičnem spustu in sprintu za mladince, ki bo na reki Muri v avstrijskem kraju Murau med 20. in 24. julijem.