Eva T. deveta v Seu d’Urgellu, prejšnji teden Ajda N. zmagovalka kajakaškega krosa v Ivreji

Kajakaški divjeslalomistki Eva Terčelj in Ajda Novak sta v francoskem Seud’Urgellu med 10. in 12. julijem nastopili na tekmi svetovnega pokala. Eva se je v finale prebila s sedmim polfinalnim časom, v finalni vožnji je bila deveta, za zmagovalko Španko Maialen Chourrau je na koncu z dvema dotokoma zaostala 8,83 sekunde.

Pretekli teden so se kajakaši slalomisti merili v Ivreji, Eva Terčelj je končala na 12. mestu. Novost letošnjih tekem svetovnega pokala je atraktivna preizkušnja v slalomske krosu, tekmovalci se pomerijo takoj za opoldanskim finalom posamičnih preizkušenj na tekmah svetovnega pokala. Na uvodni tekmi v Italiji se je izkazala  Ajda Novak, ki je bila najspretnejša v ženskem kajaku in tako postala prva zmagovalka svetovnega pokala v kajakaškem krosu. Na drugo mesto se je uvrstila Avstralka Kate Eckhardt, na tretje pa Čehinja Amalie Hilgertova. V finalu je veslala še Avstralka Georgia Rankin.