Evropski pokal v slalomu za mlade: Helena druga

V Krakowu so se mladinke in mladinci pomerili na dveh tekmah v slalomu na divji vodi, ki sta iz serije tekem evropskega pokala za mlade (ECA Cup). Na specifični umetni progi, ki jo je potrebno dobro spoznati, so veslali prvič. Najvišje, na drugo mesto, se je v nedeljo, 30. 7. 2017, zavihtela štirinajstletnica Helena Domajnko med kajakašicami, sobotno tekmo je končala na petem mestu. Konstantno je veslal kanuist Jaka Bernat, obe finalni vožnji je končal na 7. mestu. V finale se je uvrstil tudi kanuist Nik Gerčer in obakrat priveslal do 13. mesta. Sobotni finale je najbolje veslal kajakaš Ulan Valant in v kategoriji do 16 let v finalni vožnji zasedel 5. mesto le slabe tri sekunde za zmagovalcem, nedeljski finale je končal na 22. mestu. V isti konkurenci se je v finale uvrsti še Haris Vranić s sobotnim 25. in nedeljskim 16. časom finalne vožnje. V nedeljo je bil med finalisti tudi kajakaš Marko Petek in v kategoriji do 18 let priveslal 12. čas finalne vožnje.