Evropski pokal v slalomu za mlade: najbolje Jaka Bernat

Po uvodni tekmi v Solkanu so se tekme evropskega pokala za mlade slalomiste nadaljevale v avstrijskem Flattachu in na znamenitem ledenem kanalu v Augsburgu.

Na finalni tekmi 27. 6. 2017 je med kanuisti do 16 let Jaka Bernat premagal vso konkurenco, kot 6. je finalno vožnjo desetih najboljših zaključil Nik Gerčer. V finalu so veslali še Haris Vranić – 6. mesto v K1 U16, Ulan Valan je bil 9. v isti kategoriji. Helena Domajnko je v finalu priveslala na 6. mesto med kajakašicami do 14 let.

Četrtkovo finalno tekmo je Jaka Bernat končal na 4., Nik Gerčer pa na 9. mestu med 10 kanuisti do 16 let. Med kajakaši do 16 let sta v finalu veslala Ulan Valant (6.) in Haris Vranić (8.), v finale se je uvrstilo 23 kajakašev. Med 15 finalistkami kajakašic do 14 let je bila tudi Helena Domajnko, tokrat na 5. mestu.

V Augsburgu v zahtevnejših pogojih in ob višji udeležbi tekmecev je na prvi tekmi (1. 7. 2017) Jaka Bernat v kanuju do 16 let zasedel 4., Nik Grečer pa 13. mesto. Odlično 3. mesto je med 17 finalistkami U14 zasedla Helena Domajnko. V finalu je veslal še Ulan Valant in med 30 finalisti K1 U16 zasedel 26. mesto.

Naslednjega dne je Jaka Bernat v finalu priveslal še boljše, 3. mesto, Nik Gerčer je bil med 14 finalisti predzadnji. Helena je med 17 finalistkami priveslala na 6. in Ulan Valant med 30 finalisti na 10. mesto, Haris Vranić pa na 23. mesto.

Konec julija mlade slalomistke in slalomisti nadaljujejo s tekmami v Krakowu, Českih Budejovicah in Bratislavi.