Helena Domajnko zaključila ECA s srebrom

V Češki Budejovicah so se mladi slalomisti zbrali na zadnjih tekmah evropskega mladinskega pokala. Helena Domajnko je med deklicami do 14 let suvereno na zadnji, nedeljski, tekmi priveslala na drugo mesto, v soboto je končala na 5. mestu. V finalu je veslal tudi Haris Vranić in končal na 15., v nedeljo pa na dobrem 6. mestu med kajakaši do 14 let. Marko Petek je med kajakaši do 16 let v soboto zasedel 14., v nedeljo pa ob 52 sekundah kazni na 25. mestu, Ulan Valant je bil v soboto 18.

V okviru Evropskega mladinskega pokala se je zvrstilo enajst tekem na šestih prizoriščih: v Solkanu, Flattachu, Augsburgu, Krakowu, Bratislavi in Čeških Budejovicah. Za končno uvrstitev šteje šest najboljših rezultatov, uradni sta kategoriji do 16 in do 18 let, letos je tekmovalo 311 mladincev. Ob tem se je tekem udeležilo še 160 otrok v kategoriji do 14 let. Tekmovalci prihajajo iz 27 držav, ob evropskih še iz Kanade, ZDA, Avstralije, Nove Zelandije, Japonske …

Skupni rezultat evropskega pokala je Marko Petek končal na 10., Ulan Valant pa na 18. mestu med 148 kajakaši do 16 let. Matej Jereb je med kajakaši do 18 let zasedel 13. mesto, Blaž Anžlovar pa 16. mesto med 109 tekmovalci. Jana Hočevar je v kanuju skupno zbrala točke za 8. mesto med 27 mladinkami kanuistkami do 18 let, v kajaku pa za 20. mesto med 56 tekmovalkami.

Med deklicami do 14 let je na odličnem 5. mestu Helena Domajnko, zmagala je sicer Ria Šlibar iz Solkana, Eva Alina Hočevar iz Kanu kluba Simon je bila skupno druga; tekmovalo je 50 deklic. Haris Vranić je bil skupno na 20. mestu med 126 14-letnimi kajakaši, Jan Gerčer pa na 62. mestu. Kanuist Nik Gerčer je bil skupno na 8. mestu med 29 kanuisti.