Kajakaški maraton: po Adiži vabljeni v Ljubljano

simon_oven_adiza2016
Simon Oven je bil najhitrejši mlajši član na maratonu Adiža 2016

V Italiji so se 1. oktobra zbrali na tradicionalnem kajakaškem maratonu Adiža, kjer so mesta pri vrhu med 201 tekmujočimi zasedli tudi slovenski kajakaši. V kategoriji do 23 let je trojica 35-kilometrsko preizkušnjo končala med najboljšo peterico. Simon Oven je bil v svoji kategoriji najhitrejši, s časom 2:10.56,56 je v absolutni konkurenci zasedel sedmo mesto. Njegova reprezentančna in klubska kolega Anže Urankar in Tim Novak sta bila četrti in peti. V absolutni konkurenci je Anže Urankar priveslal na 21. mesto, Tim Novak pa na 30.

V kajakaškem maratonu se lahko preizkusite na jubilejnem 10. mednarodnem ljubljanskem kajakaškem maratonu, ki bo v soboto, 22. oktobra 2016. Start maratona bo ob 11. uri v KKK Ljubljana (Livada 31), maraton pa bo potekal na krožni progi, krog bo dolg 5,5 km. Zadnji rok za predprijave je 19. oktober 2016, startnina pa znaša 10 evrov (na dan maratona 20 evrov).