Med najboljšimi v sprintu na mirni vodi tudi Ljubljančani

Državno prvenstvo v sprintu na mirnih vodah za leto 2018 so 8. in 9. septembra pripravili v Radečah, na 200-, 500- 1000- in 5000-metrskih razdaljah se je pomerila tudi deseterica KKK Ljubljana. Mlajša deklica Sara Globokar je v finalni vožnji na 1000 m priveslala na 3. mesto.  Mlajša mladinka Živa Jančar je bila tretja med kajakašicami na 1000 m in na 200 m, Ana Šteblaj pa 6. na 1000 m in četrta na 200 m. V finalu na 1000 m je veslal še dvojec Sergij Brlec – Jan Jančar in priveslal na 7. mesto. V finalu 500-metske razdalje sta Živa Jančar in Ana Šteblaj zasedli 3. mesto, Sara Globokar je na tej razdalji priveslala na 4. mesto, prav tako na najkrajši, 200-metrski progi.

Kanuist Mark Šteblaj je na 200-metrski razdalji zmagal v kategoriji dečkov, na tej razdalji je dvojec mlajših mladink Živa Jančar – Ana Šteblaj zasedel 2. mesto.

Skoraj stoterica kajakašev na mirni vodi se je pomerila tudi na najdaljši, 5000-metrski razdalji, v moški konkurenci se je najbolje odrezal Andraž Gregorič Zair, ki je v kategoriji dečkov zasedel 15. mesto. Živa Jančar je bila na tej razdalji med mlajšimi mladinkami na 4., Ana Šteblaj na 5. mestu. Sara Globokar je med mlajšimi deklicami priveslala na 3. mesto. Rezultati so na povezavi