Mirne vode: Ana državna prvakinja na 1000 m

Na Soboškem jezeru so 8. in 9. avgusta pripravili letošnje državno prvenstvo v sprintu na mirnih vodah. Med kajakašicami je v absolutni konkurenci na 1000 metrov slavila mladinka Kajak kanu kluba Ljubljana Ana Šteblaj, sicer obetavna spustašica na divjih vodah, drugo mesto je osvojila Manca Mikelj iz bohinjskega kluba, tretja pa je bila predstavnica Soških elektrarn Melanie Schembi Waite.

Predstavili so se tudi kajakaški dvojci na 500 metrov. V moški članski konkurenci je slavila bohinjska naveza Rok Šmit – Miha Fartek, pred dvojcem KKK Ljubljana Simon Ovnom in Anžetom Urankarjem, sicer našima odličnima divjevodašema, tretja pa sta bila predstavnika KKK Orka Matej Ivančič in Matej Madruša. Dan kasneje sta Anže in Simon slavila med dvojci na 1000 metrov.

Na najdaljši 5000-metrski razdalji je med kajakaši zmagal Jošt Zakrajšek. Na drugo mesto je priveslal Simon Oven. V ženski konkurenci je večino tekme vodila Ana Šteblaj, ki je proti cilju izgubila moč, prehitela jo je Tjaša Mikelj, na tretje mesto pa je priveslala Manca Mikelj. Stopničke sta priveslala še Živa Jančar in Jan Jančar.

Čestitke specialistom za divje vode, ki se odlično znajdejo tudi na mirnih vodah.