Simon Oven svetovni pokal začel z zmago v spustu

Na prvi tekmi svetovnega pokala v spustu v švicarskem Moutathalu (2. – 4. 6. 2017) je Simon Oven v sobotnem spustu zmagal, v cilj je priveslal z nekaj več kot devetimi sekundami naskoka pred Francozoma Paulom Gratonom in Paulom Jeanom. Med kajakaši je v klasičnem spustu nastopila še trojica iz KKK Ljubljana: Maks Frančeškin je preizkušnjo končal na devetem mestu, Anže Urankar na 14., Tim Novak pa na 16. Maks Frančeškin je v dvojcu s Simonom Hočevarjem v konkurenci kanuističnih dvojcev priveslal do šestega mesta.

Na nedeljski tekmi v sprintu je Maks Frančeškin s Simonom Hočevarjem priveslal na odlično tretje mesto med kanu dvojci. Kajakaši so se v sprintu zvrstili tako: Simon Oven je zasedel peto mesto, Maks Frančeškin 11., Tim Novak pa 14. Anžetu Urankarju, bronastemu z evropskega prvenstva, se ni uspelo uvrstiti v finale.