Slalom: Eva državna prvakinja 2020

V Tacnu je 22. avgusta ob organizaciji Kajak kanu kluba Ljubjana in KZS potekalo državno prvenstvo v slalomu na divji vodi. Prva vožnja je štela še za 3. reprezentančno izbirno tekmo. Savske brzice so do naslova državne prvakinje popeljale Evo Terčelj, ki je z Ajdo Novak in Heleno Domajnko tudi ekipna državna prvakinja. V finalno vožnjo se je uvrstila tudi mladinka Sara Globokar in zasedla 10. mesto. Helena Domajnko je bila 14. in Pika Ferkolj 16.

Do tretjega mesta v U 23 (absolutno 6.) so savske brzice ponesle novega člana KKK Ljubljana Luko Oplotknika, ki je s klubskima kolegoma Markom Petkom in Ulanom Valantom zmagal v U23 moštvenih vožnjah, v članski konkurenci so bili tretji. Ulan Valant je bil u U23 četrti in absolutno 10., Marko Petek pa 8. in absolutno 14. Lenart Zore je bil 17., mladinec Tjaš Kupsch 23., specialist za spust Tim Novak 25., mladinci Jakob Bajt 32., Tilen Peklaj 35., Gašper Vinkovič 41., Igor Suvorov 42., specialist za sprint Anže Urankar 47. in Blaž Mihelič 52.