EP v spustu: od zlata do brona

Ta konec tedna so se spustaši na divjih vodah v Banjaluki na prvem večjem tekmovanju letošnje sezone potegovali za naslove evropskih prvakov. Na reki Vrbas je bila v devetčlanski slovenski reprezentanci z visokimi cilji tudi peterica varovancev Srečka Masleta iz KKK Ljubljana. Ob ekipni zlati Tima Kolarja v šprintu so se šprinterskega brona v kanuju dvosedu razveselili še kanuista Peter Žnidaršič – Luka 3xK1m-Banjaluka2015Žganjar ter ekipnega brona v klasičnem spustu Tim Kolar in Maks Frančeškin (z Nejcem Žnidarčičem iz KKSE).
Člani domačega kluba so nastopili tako v spustu kot sprintu, osvojili pa naslednje bleščeče rezultate (po kategorijah):
Kajak moški: Tim Kolar – 1. mesto ekipno v sprintu, 3. mesto ekipno v klasičnem spustu, 6. mesto v sprintu, 8. mesto v spustu; Maks Banjaluka2015-3xK1-Kolar-Francesk-ZnidarcicFrančeškin – 3. mesto ekipno v klasičnem spustu, 8. mesto v sprintu, 12. mesto v spustu
Kanu dvosed: Peter Žnidaršič – Luka Žganjar, 3. mesto v sprintu na divji vodi, 5. mesto v ekipni tekmi kanujev dvosedov
Kanu moški: Luka Žganjar, Peter Žnidaršič: ekipno 5. mesto v sprint kanuju
Kajak ženske: Ajda Novak: 7. mesto v spustu, 12. mesto v sprintuŽganjar-Žnidaršič-Cof-Žnidarčič-Hočevar-Banjaluka2015
Najuspešnejši Slovenec je bil sicer Nejc Žnidarčič iz KK Soške elektrarne. Atrakcija prvenstva je bil finale sprinta za posameznike pod žarometi. Spremenljivi vodostaj Vrbasa je sicer sokrojil usodi tekmovalcev, a odlični rezultati z evropskega prvenstva napovedujejo dobro nadaljevanje. Uradna stran tekmovanja: www.canoebanjaluka.com

Specialiste klasičnega spusta in šprinta na divjih vodah lahko občudujete 13. 6. 2015 na progi Kajak kanu kluba Celje s pričetkom ob 16. uri in finalnimi vožnjami ob 21.30.