Kajak in kanu spust na divjih vodah

Simon Oven
Anze Urankar
Tim Novak
Tom Novak
DisciplinaKajak in kanu spust na divjih vodah
Število medalj z največjih tekmovanj122

Kaj je spust na divjih vodah?

Spust je kajakaška disciplina, v kateri člani Kajak kanu kluba Ljubljana tradicionalno blestijo že vrsto let.

Čar spusta je kombinacija spretnega obvladovanja divje vode ter vrhunske telesne pripravljenosti.
Zmaga tekmovalec, kateri dolocen odsek divje vode, nepogojen z dodatnimi ovirami, premaga kar najhitreje.
Sodobni spust na divjih vodah sestoji iz dveh disciplin; klasičnega spusta (najpogosteje traja med 15 in 25 minut) ter sprinta na divji vodi (med 40 in 60 sekund).

Najboljši rezultati

UVRSTITEVTEKMOVALECLETOTEKMOVANJETEKMOVANJE
3. mestoAnže Urankar2018, Muota, ŠvicaSP spust sprintK1M
1. mestoAnže Urankar2018, Muota, ŠvicaSP spust sprint3xK1M
2. mestoAnže Urankar2018WC spust – skupna razvrstitevK1M
1. mestoAnže Urankar2018, Matka, MakedonijaEP U23 spust sprintK1M
1. mestoAnže Urankar2018, Matka, MakedonijaEP U23 spust sprint3xK1M
1. mestoAnže Urankar2018, Banja Luka, BiHWC spustK1M
2. mestoHelena Domajnko2018, Matka, MakedonijaMEP spust klasika3xK1Ž
1. mestoSimon Oven2018, Muota, ŠvicaSP spust klasikaK1M
1. mestoSimon Oven2018WC spust – skupna razvrstitevK1M
1. mestoSimon Oven2018, HrastnikWC spust klasikaK1M
2. mestoSimon Oven2018, Banja Luka, BiHWC spust klasikaK1M
1. mestoTim Novak2018, Matka, MakedonijaEP U23 spust sprint3xK1M
 1. mestoAnže Urankar2017, Pau, FrancijaSP spust sprintK1m
 3. mestoAnže Urankar2017, Skopje, MakedonijaEP spust sprintK1m
 2. mestoAnže Urankar2017, Pau, FrancijaSP spust sprint3xK1m
 1. mestoAnže Urankar2017, Skopje, MakedonijaEP spust sprint3xK1m
 1. mestoAnže Urankar2017, Skopje, MakedonijaEP spust klasika3xK1m
 2. mestoAnže Urankar2017, Murau, AvstrijaSP U23 spust sprintK1m
 3. mestoAnže Urankar2017, Murau, AvstrijaSP U23 spust sprintC2m
 1. mestoAnže Urankar2017, Murau, AvstrijaSP U23 spust sprint3xK1m
 3. mestoAnže Urankar2017, Murau, AvstrijaSP U23 spust klasika3xK1m
 3. mestoMaks Frančeškin2017WC spust sprintC2m
 3. mestoMaks Frančeškin2017WC spust sprintC2m
 3. mestoMaks Frančeškin2017WC spust sprint – skupna razvrstitevC2m
2. mestoSimon Oven2017, Skopje, MakedonijaEP spust klasikaK1m
2. mestoSimon Oven2017, Pau, FrancijaSP spust sprint3xK1m
1. mestoSimon Oven2017, Skopje, MakedonijaEP spust klasika3xK1m
 1. mestoSimon Oven2017WC spust klasikaK1m
 1. mestoSimon Oven2017WC spust klasikaK1m
 1. mestoSimon Oven2017WC spust klasika – skupna razvrstitevK1m
 1. mestoTim Novak2017, Murau, AvstrijaSP U23 spust sprint3xK1m
 3. mestoTim Novak2017, Murau, AvstrijaSP U23 spust klasika3xK1m
2. mestoPeter Žnidaršič – Luka Žganjar2016, Banja Luka BiHSvetovno člansko prvenstvoC2m spust sprint
3. mestoPeter Žnidaršič – Luka Žganjar2016, Banja Luka BiHSvetovno člansko prvenstvoC2m spust klasika
1. mestoN. Žnidarčič/V. Debeljak/Anže Urankar2016, Banja Luka BiHSvetovno člansko prvenstvo3xK1m spust sprint
2. mestoN. Žnidarčič /Simon Oven/Anže Urankar2016, Banja Luka BiHSvetovno člansko prvenstvo3xK1m spust klasika
1. mestoTim Kolar2015, Banja Luka BiHEvropsko člansko prvenstvo3xK1 spust sprint
3. mestoTim Kolar2015, Dunaj AUTSvetovno člansko prvenstvo3xK1 spust sprint
3. mestoPeter Žnidaršič – Luka Žganjar2015, Banja Luka BiHEvropsko člansko prvenstvoC2 spust sprint
3. mestoPeter Žnidaršič – Luka Žganjar, Maks Frančeškin2015, Dunaj AUTSvetovno člansko prvenstvo3xC2 spust sprint
2. mestoPeter Žnidaršič – Luka Žganjar2015, Dunaj AUTSvetovno člansko prvenstvoC2 spust sprint
3. mestoTim Novak2015, Nantahala USASvetovno mladinsko prvenstvoK1 spust klasika
2. mestoPeter Žnidaršič – Luka Žganjar2015, Nantahala USASvetovno prvenstvo U23C2 spust sprint
2. mestoPeter Žnidaršič – Luka Žganjar2015, Nantahala USASvetovno prvenstvo U23C2 spust klasika
1. mestoAnže Urankar2015, Nantahala USASvetovno mladinsko prvenstvoK1 spust sprint
1. mestoAjda Novak2015, Nantahala USASvetovno prvenstvo U23K1 spust klasika
2. mestoMaks Frančeškin2015, Nantahala USASvetovno prvenstvo U23K1 spust klasika
1. mestoMaks Frančeškin, Tim Novak2015, Nantahala USASvetovno prvenstvo U233xK1 spust klasika
1. mestoMaks Frančeškin, Anže Urankar2015, Nantahala USASvetovno prvenstvo U233xK1 spust sprint
1. mestoMaks Frančeškin2015, Nantahala USASvetovno prvenstvo U23K1 spust sprint
2. mestoAnže Urankar / Tim Novak / Žan Jakše2014, Banja Luka, BiHEvropsko mladinsko prvenstvo3xK1 spust sprint
1. mestoPeter Žnidaršič / Luka Žganjar2014, Valtellina, ItalijaSvetovno člansko prvenstvoC2 spust sprint
3. mestoAnže Urankar – Simeon Hočevar / Peter Žnidaršič – Luka Žganjar / Rok Markočič – Blaž Cof2014, Valtellina, ItalijaSvetovno člansko prvenstvo3xC2 spust klasika
1. mestoVid Debeljak / Anže Urankar / Nejc Žnidarčič2014, Valtellina, ItalijaSvetovno člansko prvenstvo3xK1 spust sprint
3. mestoRok Markočič/ Žan Jakše/ Anže Urankar2013Svetovno mladinsko prvenstvo3xK1 spust sprint
1. mestoPeter Žnidaršič / Luka Žganjar2013Svetovni pokal – skupna razvrstitevC2 spust
3. mestoVid Debeljak / Tim Kolar / Nejc Žnidarčič2013Svetovno člansko prvenstvo3xK1 spust sprint
2. mestoPeter Žnidaršič – Luka Žganjar/ Blaž Cof – Simon Hočevar/ Luka Božič – Sašo Taljat2013Svetovno člansko prvenstvo3xC2 spust sprint
3. mestoSimon Hočevar / Blaž Cof / Peter Žnidaršič2013Evropsko člansko prvenstvo3xC1 spust sprint
3. mestoSimon Hočevar / Blaž Cof / Luka Žganjar2013Evropsko člansko prvenstvo3xC1 spust
2. mestoNejc Žnidarčič / Tim Kolar / Simon Oven2013Evropsko člansko prvenstvo3xK1 spust
1. mestoNejc Žnidarčič / Tim Kolar / Maks Frančeškin2012Svetovno člansko prvenstvo3xK1 spust sprint
3. mestoTim Kolar2011Svetovni pokal – skupna razvrstitevK1 spust
1. mestoSimon Brus / Simon Oven / Vid Debeljak2011Svetovno mladinsko prvenstvo3xK1 spust sprint
3. mestoLuka Žganjar2011Svetovno mladinsko prvenstvoC1 spust
1. mestoAjda Novak2011Svetovno mladinsko prvenstvoK1 spust sprint
3. mestoNejc Žnidarčič / Lovro Leban / Jernej Korenjak2010Svetovno člansko prvenstvo3xK1 spust sprint
3. mestoTim Kolar / Aleš Jablanšček / Lenart Zore2009Svetovno mladinsko prvenstvo3xK1 spust sprint
3. mestoEva Terčelj / Nina Slapšak / Dora Domanjko2009Svetovno mladinsko prvenstvo3xK1 spust
3. mestoEva Terčelj / Nina Slapšak / Dora Domanjko2009Svetovno mladinsko prvenstvo3xK1 spust sprint
2. mestoBlaž Cof / Nejc Kravanja / Peter Žnidaršič2009Svetovno mladinsko prvenstvo3xC1 spust
2. mestoBlaž Cof / Nejc Kravanja / Peter Žnidaršič2009Svetovno mladinsko prvenstvo3xC1 spust sprint
1. mestoEva Terčelj2009Svetovno mladinsko prvenstvoK1 spust sprint
1. mestoTim Kolar2009Svetovno mladinsko prvenstvoK1 spust sprint
1. mestoLovro Leban / Nejc Žnidarčič / Jernej Korenjak2008Svetovni člansko prvenstvo3xK1 spust sprint
1. mestoTim Kolar / Martin Albreht / Janez Kastelic2008Evropsko mladinsko prvenstvo3xK1 spust sprint
1. mestoTim Kolar / Martin Albreht / Janez Kastelic2008Evropsko mladinsko prvenstvo3xK1 spust
3. mestoGregor Brovinsky2006Evropsko mladinsko prvenstvoK1 spust sprint
2. mestoGregor Brovinsky2006Evropsko mladinsko prvenstvoK1 spust
3. mestoJure Jaklič / Blaž Oven2005Evropsko mladinsko prvenstvoC2 spust
3. mestoJure Jaklič / Blaž Oven2005Evropsko mladinsko prvenstvoC2 spust sprint
3. mestoNejc Višnar / Urban Jarc2003Svetovno mladinsko prvenstvoC2 spust
3. mestoNejc Višnar / Urban Jarc2003Evropsko mladinsko prvenstvoC2 spust
3. mestoSimon Hočevar / Borut Horvat / Jošt Zakrajšek2002Svetovno člansko prvenstvo3xC1 spust
1. mestoJernej Korenjak2000Svetovno mladinsko prvenstvoK1 spust
2. mestoŽiva Cankar / Lučka Cankar / Anne Sautour2000Svetovno člansko prvenstvo3xK1 spust
3. mestoJoško Kancler / Simon Hočevar / Borut Horvat2000Svetovno člansko prvenstvo3xC1 spust
3. mestoAnže Ruden / Drejc Žabjek / Jošt Zakrajšek1999Evropsko mladinsko prvenstvo3xC1 spust
1. mestoAleksej Bočko / Jernej Korenjak / Gregor Laznik1999Evropsko mladinsko prvenstvo3xK1 spust
3. mestoŽiva Cankar / Lučka Cankar / Jana Mali1999Evropsko člansko prvenstvo3xK1 spust
3. mestoBorut Horvat / Simon Hočevar / Joško Kancler1999Evropsko člansko prvenstvo3xC1 spust
3. mestoDejan Kralj1998Svetovno študentsko prvenstvoK1 spust
1. mestoAleš Kuder1998Svetovno študentsko prvenstvoK1 spust
3. mestoJanez Korenjak / Drejc Žabjek / Miran Bokan1998Svetovno mladinsko prvenstvo3xC1 spust
2. mestoJaka Jazbec / Aleksej Bočko / Branko Žagar1998Svetovno mladinsko prvenstvo3xK1 spust
1. mestoJaka Jazbec1998Svetovno mladinsko prvenstvoK1 spust
3. mestoJanez Korenjak / Drejc Žabjek / Miran Bokan1997Evropsko mladinsko prvenstvo3xC1 spust
2. mestoBorut Horvat / Janez Korenjak / Sebastjan Linke1996Svetovno mladinsko prvenstvo3xC1 spust
3. mestoJoško Kancler / Primož Sulič / Simon Hočevar1995Svetovno člansko prvenstvo3xC1 spust
2. mestoDejan Kralj / Matej Trampuž / Tomaž Javornik1994Svetovno mladinsko prvenstvo3x K1 spust
1. mestoAndrej Jelenc1993Svetovni pokal – skupna razvrstitevC1 spust
3. mestoAndrej Jelenc / Joško Kancler / Simon Hočevar1993Svetovno člansko prvenstvo3xC1 spust
2. mestoAndrej Jelenc1993Svetovno člansko prvenstvoC1 spust
1. mestoSimon Hočevar / Matej Hočevar / Iztok Horvat1992Svetovno mladinsko prvenstvo3xC1 spust
1. mestoSimon Hočevar1992Svetovno mladinsko prvenstvoC1 spust
1. mestoSrečko Masle / Andrej Grobiša1991Svetovni pokal – skupna razvrstitevC2 spust
1. mestoAndrej Jelenc1991Svetovni pokal – skupna razvrstitevC1 spust
1. mestoAndrej Jelenc / Joško Kancler / Tomislav Crnković1991Svetovno člansko prvenstvo3xC1 spust
3. mestoAndrej Jelenc1991Svetovno člansko prvenstvoC1 spust
2. mestoSrečko Masle / Andrej Grobiša1991Svetovno člansko prvenstvoC2 spust
1. mestoSrečko Masle / Andrej Grobiša1990Evropski pokal – skupna razvrstitevC2 spust
1. mestoSrečko Masle / Andrej Grobiša1989Svetovni pokal – skupna razvrstitevC2 spust
1. mestoAndrej Jelenc1989Svetovni pokal – skupna razvrstitevC1 spust
3. mestoAndrej Jelenc / Srečko Masle / Joško Kancler1989Svetovno člansko prvenstvo3xC1 spust
1. mestoSrečko Masle / Andrej Grobiša1989Svetovno člansko prvenstvoC2 spust
1. mestoAndrej Jelenc1989Svetovno člansko prvenstvoC1 spust
3. mestoSrečko Masle / Andrej Grobiša1988Evropski pokal – skupna razvrstitevC2 spust
1. mestoAndrej Jelenc1988Evropski pokal – skupna razvrstitevC1 spust
3. mestoAndrej Jelenc / Slavko Pintar / Franc Kukec1987Svetovno člansko prvenstvo3xC1 spust
2. mestoSrečko Masle / Andrej Grobiša1987Svetovno člansko prvenstvoC2 spust
2. mestoSrečko Masle / Andrej Jelenc / Franc Kukec1985Svetovno člansko prvenstvo3xC1 spust
2. mestoSrečko Masle1985Svetovno člansko prvenstvoC1 spust
2. mestoSrečko Masle1984Evropski pokal – skupna razvrstitevC1 spust
2. mestoSrečko Masle / Andrej Jelenc / Slavko Pintar1983Svetovno člansko prvenstvo3xC1 spust
3. mestoSrečko Masle1983Svetovno člansko prvenstvoC1 spust
2. mestoSrečko Masle1978Evropski pokal – skupna razvrstitev

Podpirajo nas: