Bled: Ana, Jan, Aljaž državni prvaki 2022

Bled je pretekli hladen konec tedna gostil državno prvenstvo v sprintu na mirnih vodah. Športnice in športniki vseh starostnih kategorij so se pomerili na 1000, 500 in 200-metrskih razdaljah. Natopilo je tudi številčno moštvo atletov Kajak kanu kluba Ljubljana.

V soboto so v finalnih nastopih na 1000 m odlično nastopili številni atleti našega kluba. Kajakaš Tjaš Til Kupsch je bil drugi med mladinci, prav tako druga sta bila Tjaš Til Kupsch / Blaž Mihelič v K2 mladinci. Špela Marinko je bila 4. med mlajšimi mladinkami, Jan Jančar je bil 8. med dečki, 7. je bil Lucian Požleb med mlajšimi dečki. Dvojec Ana Veronika Klemenčič / Pia Ana Grzin je bil drugi v K2 deklice, dvojec Jan Jančar / Miha Marinko je bil 6. v K2 dečki.

Na 500-m razdalji so se atleti našega kluba odrezali še bolje. Ana Šteblaj je bila najhitrejša na 500 metrov med članicami, prav tako je zmagala v mešanem dvojcu v paru z Anžetom Urankarjem. Tjaš Til Kupsch je bil tudi na 500 m drugi med mladinci. Tjaš Til Kupsch / Blaž Mihelič sta bila tretja v K2 mladinci. Aljaž Grzin / Lucian Požleb sta zmagala v K2 dečki, Špela Marinko je bila druga v K1 mlajše mladinke, Ana Veronika Klemenčič / Pia Ana Grzin sta bili drugi v K2 deklice.

Tudi na 200-metrski razdalji v sprintu na mirnih vodah je Tjaš Til Kupsch osvojil srebro. Jan Jančar je zmagal med dečki, med mlajšimi dečki pa je zmagal Aljaž Grzin. Lucian Požlep je v finalu priveslal na 6. mesto med mlajšimi dečki. Dvojec Aljaž Grzin / Lucian Požlep zmagal v K2 mlajši dečki, Ana Veronika Klemenčič / Pia Ana Grzin sta bili tretji med deklicami.

Uradni rezultati:

http://www.timing-mojstrana.com/wp-content/uploads/UradniRezultatiSobota.pdf

Zadnje novice

Anže, Ana, Simon … EP junaki
21.05.2023
Eva, Ajda in Marko reprezentanti v slalomu
30.04.2023
Anže državni prvak na 200 m
28.04.2023
Dominantni v sprintu in spustu
17.04.2023

Zadnje dejavnosti