Eva Terčelj državna prvakinja 2018

Najboljše kajakašice Slovenije 2018: Eva Alina Hočevar 2. mesto, Eva Terčelj 1. mesto in Ajda Novak 3. mesto.

V Hrastniku je 25. 8. potekalo državno prvenstvo v slalomu na divjih vodah za člane in mladince. Eva Terčelj je državna prvakinja med kajakašicami in tretja med kanuistkami. Ajda Novak je tretja kajakašica prvenstva.  Mladinec kanuist Jaka Bernat je bil drugi v svoji konkurenci in absolutno 11.,  kanuist Nik Gerčer pa tretji med mlajšimi mladinci in absolutno na 20. mestu. Na prvenstvu je nastopilo 130 tekmovalk in tekmovalcev.

Nastopile so tudi mlajše mladinke Helena Domajnko, četrta v kajaku in 8. absolutno, Ana Šteblaj je bila deseta (17. absolutno) in Sara Globokar dvanajsta (19. absolutno). Jana Hočevar je v kajaku priveslala na absolutno 11. mesto in na 9. med mlajšimi članicami, v kanuju je bila šesta. Nastopili so tudi kajakaši Ulan Valant, absolutno 12. in četrti med mladinci, Marko Petek, absolutno 15. in šesti med mladinci, Haris Vranić, absolutno 34. in sedmi med mlajšimi mladinci, Tjaš Til Kupsch, absolutno 43. in štirinajsti med mlajšimi mladinci, Matevž Kampjut, absolutno 50. in 19. med mlajšimi mladinci, Žiga Klun 51. in 20. med mlajšimi mladinci, Igor Suvorov 53. in 21. med mlajšimi mladinci.

Pomerili so se tudi v ekipnih vožnjah in zmagovito moštvo v kajaku so Eva Terčelj, Ajda Novak in Helena Domajnko. Druga ženska ekipa je bila četrta. Ekipi kajakašev mladincev sta se uvrstili na peto in sedmo mesto, kanuisti so bili sedmi.