Jan Jančar blesti na ECA cupu

V Solkanu na brzicah Soče so se 15. in 16. julija pomerili mladi kajakašice in kajakaši na ECA slalomskem pokalu za mlade. Nastopili so tudi člani našega kluba. Mladi kajakaš Jan Jančar se je suvereno uvrstil v finale in je med dečki do 14 let v soboto zmagal, na nedeljski tekmi pa je bil tretji. V skupnem seštevku obeh tekem za ECA pokal je kajakaš Jan Jančar osvojil drugo mesto in le za pet točk zaostal za zmagovalcem, poljakom Markom Kulczyckim.

V finale se je uvrstil tudi kajakaš do 16 let Gašper Krivic, v soboto je bil v finalu šesti, v nedeljo pa petnajsti, skupno je osvojil osmo mesto.

Med kajakaši do 23 let se je v finale uvrstil kajakaš Anže Robič in osvojil šesto mesto, v nedeljskem finalu je bil sedmi. Skupno se je uvrstil na 6. mesto med kajakaši do 23 let.

Med dekleti in kanuisti tokrat nismo imeli finalistov. Solkan je bil sedmo prizorišče ECA cupa, pred tem so se mladi športniki merili v Flattachu, Valstagni, kjer jih je preganjalo slabo vreme, v Ivrei, Bratislavi, Augsburgu in Krakowu. Naslednja postaja je finalna tekma ECA cupa v Rudnicah na Češkem 22. in 23. 7.