KZS: Peter, Luka, Simon in Anže med najboljšimi

Kajakaška zveza Slovenije je na prireditvi Kajakaš leta v Ljubljani nagradila najuspešnejše tekmovalce in tekmovalke pretekle sezone. Med njimi so tudi Simon Oven, Anže Urankar, Peter Žnidaršič in Luka Žganjar, na odru so se pridružili športnikoma leta KZS Špeli Ponomarenko Janić in Petru Kauzerju.

kajakas_leta_2016-dobitniki_medalj
V Stari mestni elektrarni je KZS sredi novembra razglasila najboljše športnike 2016, med njimi so tudi Luka, Peter, Simon in Anže iz Kajak kanu kluba Ljubljana

Letos so najvišja mesta v mednarodni konkurenci zasedali tekmovalci v klasičnem spustu in sprintu. Zmagovalca svetovnega pokala skupno v dvojcu Peter Žnidaršič in Luka Žganjar sta zasedla še štiri odmevne medalje. Simon Oven je v skupnem seštevku svetovnega pokala zasedel 2. mesto, prvi je bil na tekmi svetovnega pokala v Pau in drugi na tekmi svetovnega pokala v Celju.

Anže Urankar je bil član zmagovalne ekipe 3xK1m za spust in sprint na svetovnem prvenstvu v Banjaluki, s Simonom Ovnom in Nejcem Žnidarčičem (KKSE) pa drugi v 3xK1m, spust klasika. Maks Frančeškin je na svetovnem pokalu v Celju s Simonom Hočevarjem zasedel 3. mesto v C2m, spust klasika.

Leto 2016 bo zabeleženo tudi kot leto, ko ima Kajak kanu klub tri državne prvake v mlajših kategorijah. Jana Hočevar je državna prvakinja v kanu slalomu med starejšimi mladinkami. Marko Petek je državni prvak v kajak slalomu med mlajšimi mladinci. Nik Gerčer je državni prvak v kanu slalomu med starejšimi dečki.