Neverjeten uspeh Anžeta v Krakowu

Anže Urankar je 11. junija v Augsburgu postal svetovni prvak v sprintu na divji vodi (in dodal ekipno zlato). Le dvanajst dni kasneje je na evropskih igrah v Krakowu vesal v finalu kajaka na mirni vodi ter osvojil neverjetno peto mesto. Le za las je zgrešil medaljo in tako presenetil in v kot postavil tudi najboljše poznavalce kajaka na mirni vodi.

Tako Anže kot trener Maks Frančeškin sta z ekipo Špele Ponomarenko Janić naredila neverjetno. Potem ko je Anže veslal v finalu na 200 m, je v dvojcu s Špelo Ponomarenko Janić na 500 m za las zgrešil finale. Veslala sta v finalu B, zmagala in tako tako na svojem prvem skupnem nastopu osvojila nepredstavljivo visoko 11. mesto na evropskih igrah v Krakowu.

O mejah Anžeta in trenerja Maksa se ne bomo spraševali, raje bomo uživali v predstavah in osvojenih lovorikah.