Sprinterji v Mezzani

V italijanski Mezzani so ta konec tedna tekmovali spustaši na tekmi svetovnega pokala. Kar peterica iz našega kluba je veslala v finalu sprinta. Tri finalistke smo imeli v konkurenci kajakašic. Ana Šteblaj je finalni nastop v sprintu končala na osmem mestu, Živa Jančar je bila mesto za njo, na devetem, Sara Globokar pa je zabeležila 13. rezultat finala. Zlato kolajno si je priveslala Italijanka Giulia Formenton.

V finalu kajakašev sta nastopila tudi Tjaš Til Kupsch, ki je bil deseti, ter Tim Novak, ki je preizkušnjo zaključil na enajstem mestu. Zmagal je primorski kajakaš Nejc Žnidarčič. Anže Urankar zaradi priprav na evropske igre, kjer bo čez nekaj dni nastopil v kajaku na mirni vodi na 500 m, ni odpotoval v Mezzano.