Maks in Simon v Mantovi in na Bledu

89d1437861b78b5f80f70ee722068760Od 10. do 12. 4. 2015 je v italijanski Mantovi potekala mednarodna tekma sprinterjev na mirni vodi. Tekme se je udeležila številna slovenska ekipa, katere del sta bila tudi predstavnika KKK Ljubljana Maks Frančeškin in Simon Oven.

To je bil njun prvi mastop v kategoriji K2. Uvrstila sta se v finale A, kjer sta zasedla odlično sedmo mesto. Simon Oven se je uvrstil tudi v finale B v kategoriji K1 člani na 1000 m, kjer je zasedel drugo mesto, tj. 11. mesto v končni razvrstitvi.

Tudi na Bledu so se 18. in 19. aprila pomerili sprinterji Kajak kanu kljuba Ljubljana na mirnih vodah. V soboto je Simon Oven na 1000-m razdalji osvojil tretje, Maks Frančeškin pa sedmo mesto. Za stopničke KKK Ljubljana v moški konkurenci je tudi v nedeljo poskrbel Simon Oven s tretjim mestom na 1000 m, Maks Frančeškin je bil šesti.