Eva 3. na SP v kajak krosu

V Londonu sta med 20. in 24. septembrom na svetovnem prvenstvu v kajak kanu slalomu nastopili Ajda Novak in Eva Terčelj, ki se iz Londona vrača z bronsto medaljo v kajak krosu.

Potem ko se je Evi ponesrečil nastop v slalomu, se je zbrala za nastop v kajakaškem krosu, se prebila do finala in osvojila imenitno tretje mesto. Borila se je do konca, ni popuščala in se v finale uvrstila z malo sreče – v cilj zadnjega izločilnega boja je pripeljala kot tretja – kar ji je omogočila tekmovalka Stefanie Horn pred njo, ki tekme ni končala zaradi prevrnitve. Finalno vožnjo je Eva borbeno nadaljevala, premoč je morala priznati le novi svetovni prvakinji Britanki Kimberley Woods in srebrni Francozinji Camile Prigent.

Čez kvalifikacije slaloma se je uspešno prebila Ajda Novak, a v polfinalu s 50 kazenskimi sekundami prvenstvo končala na 26. mestu.