USPEHI v sezoni 2015

Sezona 2015 je bila za Kajak kanu klub Ljubljana najuspešnejša spust sezona v zgodovini kluba. To je leto, ko so tekmovalci v spustu na divjih vodah osvojili kar 14 medalj na največjih tekmovanjih.

Poleg tega se je ženska ekipa na Svetovnem prvenstvu v slalomu (London, GBR) uvrstila tik pod stopničke. V četrti ekipi na svetu sta poleg Urše Kragelj (KK SE), veslali še Ajda Novak in Eva Terčelj (KKK Ljubljana).

Na tekmah so se dobro odrezali tudi tekmovalci v mlajših kategorijah. V skupni razvrstitvi za Slovenski pokal na DV so si priveslali kar štiri pokale, na posameznih tekmah pa so redno osvajali medalje.

Slovenski pokal na DV za mlajše kategorije – skupna razvrstitev:

• Helena Domajnko: 1. mesto (C2-starejše deklice), 2. mesto (K1-mlajše deklice)
  • Manca Gosenca: 1. mesto (C2-starejše deklice), 2. mesto (C1-starejše deklice)
  • Tjaš Kupsch: 1. mesto (K1-cicibani)

mlajši_sezona 2015

Člansko SP v spustu – Dunaj (AUT):

• Luka Žganjar in Peter Žnidaršič: 2. mesto (C2M – sprint), 3. mesto (3xC2M – sprint)
  • Tim Kolar: 3. mesto (3xK1M – sprint)
  • Maks Frančeškin: 3. mesto (3xC2M – sprint)

Člansko EP v spustu – Banja Luka:

• Luka Žganjar in Peter Žnidaršič: 2. mesto (C2M – sprint);3. mesto (3xC2M – sprint)
  • Tim Kolar: 1. mesto (3xK1M – sprint)

Mladinsko in U23 SP v spustu – Nantahala (USA):

• Ajda Novak: 1. mesto  (K1W – klasika)
  • Luka Žganjar in Peter Žnidaršič: 2. mesto (C2M – sprint), 2. mesto (C2M – klasika)
  • Maks Frančeškin: 2. mesto (K1M – klasika); 1. mesto (3xK1M – sprint); 1. mesto (3xK1M – klasika); 1. mesto (K1M – sprint)
  • Anže Urankar: 1. mesto (K1M ml. – sprint), 1. mesto (3xK1M – sprint)
  • Tim Novak: 3. mesto (K1M ml. – klasika), 1. mesto (3xK1M – klasika)